Tente Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
1- Tentenizde kullanılan kumaş akrilik kumaş olmalı. Akrilik kumaşlar %100 sentetik iplikle dokunmaktadır. Akrilik kumaş solmaya ve su geçirmezliğine karşı çok dayanıklıdır. İthal akrilik kumaşların 5 sene garantisi bulunmalıdır. Ayrıca akrilik kumaşların en büyük özellikleri arasında hava geçirgenliği önemlidir. Hava geçirgenliği toza ve kire karşı kolay silinebilme özelliği kazandırmaktadır.
 
 2- Tentenizin Profil Aksamı yüksek basınç altında sıkıştırılmış Alüminyum Olmalıdır. Sıkıştırılmış alüminyum içinde hava kabarcığı barındırmamaktadır. Bundan dolayı normal bir alüminyumdan çok daha dayanıklıdır. Sıkıştırılmış alüminyum teknolojisi uçaklarda da kullanılmaktadır.
 
 3- Tente seçiminizde tüm hareketli aksamlar (bağlantı civataları ve Pimler) INOX (krom-nikel karışımı) olmalıdır. INOX Paslanmazdır.
 
4- Tente Seçiminizi yaparken size sunulan ürüne verilen garanti süresi ve kalitesi çok önemlidir. Bir tente sisteminin optimal garanti süresi 5 yıldır.
 
5- Tente seçiminizi yaparken mutlaka rüzgar konusunda iletişim kurduğunuz firma ile bilgi paylaşımında bulununuz. Sadece satış amaçlı görüşmelerde rüzgarda zarar görebilecek ve garanti kapsamı dışında kalabilecek ürünleri bilgilendirilmeden seçmiş olabilirsiniz.